هر قابی که از ایران بخوای...

با ما بیشتر آشنا شوید

هر قابی که از ایران بخوای...

والاوید پلتفرم اشتراک گذاری فوتیج یا تکه ویدئو های مورد نیاز فیلمسازه. اینجا تعدادی زیادی از فیلمبردارها و فیلمسازانی که چشم‌شان به ایران دوخته شده، گرد هم جمع شده‌اند تا با اشتراک گذاشتن هنر و تجربیاتشون، زاویه نگاه‌شونو به دیگران نشان بدهند. اهالی والاوید اولین کتابخانه تصویری ایران رو که با همکاری یک تیم کوچک چند نفره در سال 1396 تاسیس شده بود، حالا به بزرگترین بانک جامع آرشیو تکه ویدئو از ایران تبدیل کرده‌اند. پلتفرمی که از خلاقیت حمایت می‌کنه تا محصولات رسانه ای با کیفیت بیشتری تولید بشه و فیلمسازان بیشتری بتونن داستان های بهتری روایت کنن.

داستان والاوید از مشکلات فیلمسازی در ایران شروع میشه. البته که بعضی از این مشکلات در همه جای دنیا وجود داره اما بعضی کشورها مسائل منحصر به فرد خودشون رو دارن. مثلا یکی از مهمترین مسأله های ما در ایران مصیبت مجوز گرفتن است. مصیبتی که میتونه چنان دیواری بلندی دور تیم بکشه که هر فیلمسازی رو از ادامه مسیرش منصرف کنه. مثلا میدونستید با مجوز ناجی هنر در مدت محدودی که در نامه درج شده، تنها از سطح شهر میتونید فیلمبرداری کنید ولی از پارک‌ها یا ایستگاه های اتوبوس نه! برای تصویربرداری از پارک باید نامه ناجی هنر رو ببرید روابط عمومی شهرداری استان که بعد ارجاع بشه به واحد رسانه که بعد 10 روز کاری ارجاع بشه به شهرداری منطقه که بعد از طی مراحلی مثل تعهدنامه و ضمانت ارجاع بشه به مدیر پارک که تازه اگه تا اون زمان مجوز ناجی هنر تموم نشده باشه بتونید تصویربرداری کنید. قشنگ نیست؟!

اما از حق نگذریم مساله هزینه بالای تولید یک مساله جهانیه. هماهنگی عوامل تولید، آفیش تجهیزات، حمل و نقل و حتی تغذیه گروه از جمله چالش های تولیده که خیلی هم طبیعیه. اما یک سوال! آیا ما برای تک تک پلان های یک فیلم باید همه این مراحل رو طی کنیم و این همه هزینه بدیم؟

جواب ما به این سوال یک نه بزرگه! قطعا لازم نیست هر بار چرخ از ابتدا خلق بشه. وقتی هنرمندان دیگری با تنوع بالا در قاب بندی و استفاده از تجهیزات مختلف از سوژه مورد نظر شما، آرشیوی از فوتیج آماده کرده اند که با چند کلیک ساده میتونی بهشون دسترسی پیدا کنی، دیگ صرف هزینه و و وقت برای مجوز و آفیش و رفت و آمد و.... چه معنی میتونه داشته باشه!

حالا تصور کن که هر چیزی رو سرچ کنی اینجا بتونی تصویر مرتبط باهاش رو پیدا کنی و از بین هزاران فوتیج اونی که به داستانت نزدیک تره رو انتخاب کنی. دیگه نه نیازی به مجوز هست و نه هزینه های تولیدی روی دوشت سنگینی میکنه. اینجا برای تو آماده شده. پس فقط به داستانت فکر کن!

با والاوید در تماس باشید

با ما در تماس باشید

09018899554

شماره تلفن

@valadmin

آیدی تلگرام

valavid_official@yahoo.com

ایمیل

تهران، چهارراه تئاتر شهر، نبش خ راضی، پلاک 1034

آدرس

آدرس والاوید روی نقشه