قوانین

آشنایی مقدماتی با والاوید

 

سایت والاوید با هدف تامین محتوای تصویری جهت استفاده تدوین گران، طراحان، فیلمسازان، تصویربرداران و فعالان حوزه رسانه فعالیت خود را آغاز کرده است. این سایت قصد دارد برای هنرمندان، کسانی که تمایل دارند ایران اسلامی و سبک زندگی ایرانیان را بشناسند و یا آثار هنری خود را در این زمینه تولید کنند، مطالب مصور مرتبط را بارگذاری نماید. بدیهی است این امر مستلزم رعایت قوانین حاکم بر رسانه در جمهوری اسلامی ایران است و این سایت خود را در چارچوب این قوانین و ضوابط تعریف می نماید.

کاربران سایت والاوید این امکان را دارند که با ارائه ی اطلاعات خود به عضویت سایت درآمده و نسبت به بارگیری (دانلود) محصولات سایت اقدام نمایند. کلیه محصولات در سه سطح به فروش می رسند. سطح یک امکان انتشار محتوا را برای سایر هنرمندان ندارد. سطح دوم امکان انتشار فیلم را برای اعضای یک شرکت (20نفر) به صورت مصرف داخلی فراهم می کند و سطح سوم به عنوان بالاترین سطح دسترسی قابلیت انتشار محصول را برای مخاطبین عمومی ایجاد می نماید. خریداری هر محصول با مشخصات فنی و سطح دسترسی آن برای هر کاربر ثبت خواهد شد. بنابراین تقاضا می گردد نسبت به انتشار فایل ها مطابق سطح دسترسی خریداری شده عمل گردد. تمامی محتویات و محصولات این سایت مشمول قانون حق انتشار(کپی رایت) بوده و حقوق آن برای سایت والاوید به لحاظ قانونی و شرعی محفوظ است. بنابراین انتشار این آثار در قالب لوح های فشرده، بارگذاری های اینترنتی، کپی و… حق پیگیرد قانونی را برای سایت به همراه خواهد داشت.

استفاده ی کاربران از سایت والاوید با این پیش فرض است که قوانین پیش رو را به دقت مطالعه نموده، موافق بوده و نسبت به تایید آن هنگام عضویت اقدام کرده اند و  نیز شرایط قانونی استفاده از آن را دارد. فرض بر آن است که همه ی کاربران الزاما اطلاعات واقعی و صحیح خود را اظهار کرده و مسئولیت اقدامات انجام شده در صفحات ویژه خود (پروفایل) را دارند. توصیه می شود نسبت به حفظ نام کاربری و رمز عبور  نزد صاحب صفحه شخصی حداکثر احتیاط صورت پذیرد و بعد از چند مدت با رمز معتبر دیگر جایگزین گردد. سایت والاوید خود را در قبال اطلاعات شخصی کاربران مسئول دانسته و آن را در اختیار دیگران قرار نخواهد داد. تمامی اقدامات کاربران در حافظه ی پروفایل اشخاص ثبت گردیده و امکان بازیابی آن وجود خواهد داشت. سایت والاوید از این اطلاعات جهت ارائه ی خدمات بهتر و متناسب با نیاز کاربران استفاده می نماید.

کاربران غیرایرانی این سایت باید توجه داشته باشند که کلیه مناسبات حقوقی میان این مجموعه و ایشان مطابق قانون داخلی جمهوری اسلامی ایران تعیین می گردد. جهت اطلاع از حقوق و انتظارات سایت از کاربران مطالعه این قوانین الزامی بوده و در صورتی که نکات مبهمی باقی بماند، مرجع تصمیم گیری تنها قوانین و ضوابط مربوط به رسانه های دیجیتال و مطبوعات اینترنتی جمهوری اسلامی ایران است. اطلاع از این قوانین شرط اساسی در استفاده از سایت والاوید بوده و تقاضا می گردد تنها در صورتی که با همه این قوانین موافق هستید، از این سایت استفاده نمایید. خاطر نشان می گردد تنها مرجع قانونی در استفاده و انتشار محتویات این سایت، مجمع قضایی جمهوری اسلامی ایران است و قوانین بین المللی تنها در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران معتبر خواهند بود. توصیه اکید این مجموعه مشورت با حقوقدانان بین المللی مسلط به قوانین رسانه ای جمهوری اسلامی ایران قبل از استفاده و خرید محصولات این سایت است.

هویت والاوید

 

 • سایت والاوید از قوانین جمهوری اسلامی تبعیت کرده و کاربران آن نیز از هر کشور که باشند، موظف به رعایت قوانین حاکم بر فضای رسانه در جمهوری اسلامی ایران هستند.
 • کاربران کسانی هستند که با ارائه اطلاعات صحیح خود در سایت عضو شده و اقدام به خرید و بارگیری (دانلود) فیلم ها، عکس ها و کلیه محصولات می نمایند.
 • کاربران موظف اند اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام در سایت را به صورت واقعی و صحیح وارد نمایند در غیر این صورت سایت والاوید امکان تعلیق و یا لغو فعالیت کاربر را خواهد داشت. چنانچه اطلاعات پروفایل شما مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و شئونات اسلامی باشد، سایت می تواند اقدامات مقتضی را انجام دهد.

حقوق کاربران در والاوید

 

 • سایت والاوید از اطلاعات وارد شده جهت ارائه ی پیشنهادات ویژه فروش، اطلاع رسانی از جدیدترین محصولات بارگذاری شده، مجلات و مقالات هنری و محصولات رسانه ای استفاده خواهد کرد.
 • سایت والاوید متعهد است از اطلاعات شخصی وارد شده در بخش کاربری صیانت کند.
 • ثبت نام در سایت مستلزم موافقت با قوانین سایت هنگام ثبت نام و نسخه های به روز رسانی شده قوانین در مرحله های بعد است. بنابراین اطلاع از آخرین تغییرات قوانین سایت بر عهده ی کاربران می باشد.
 • سایت والاوید متعهد می گردد آخرین تغییرات و اطلاحات قوانین را با درج زمان ثبت و اقدام موثر آن به اطلاع کاربران برساند.
 • در صورتی که کاربر با بخشی از قوانین به روز رسانی شده مخالف باشد می تواند نسبت به خروج از سایت و حذف صفحه ی کاربری خود اقدام نماید. مناسبات حقوقی بین سایت و کاربران بعد از لغو فعالیت های کاربری و حذف صفحه همچنان پابرجا بوده و لازم به ذکر است این روابط مطابق آخرین نسخه قوانین بارگذاری شده تعیین می شود.
 • مسئولیت صفحات کاربری (پروفایل) متوجه مالک اصلی آن است و هر گونه اقدامی که با نام کاربری خاص صورت بگیرد، با مسئولیت حقوقی صاحب صفحه می باشد. بنابراین کاربران باید نسبت به نام کاربری و رمز ورود خود نهایت دقت را مد نظر قرار دهند.
 • محصولات سایت والاوید برای همه ی سنین ارائه می شود و این سایت هیچ مسئولیتی را در خصوص عملیات خرید افراد کمتر از سن قانونی (15 سال) به عهده نمی گیرد. بنابراین لازم است تا افرادی که سن کمتری دارند با رضایت والدین  یا قیم قانونی خود نسبت به خرید اقدام نمایند.
 • مسئولیت مالکیت کارت اعتباری مورد استفاده ی کاربران و منشإ هزینه های پرداخت شده بر عهده ی ایشان بوده و سایت مسئولیتی را در این باره تعهد نمی کند.
 • همه ی محصولات با قیمت و ارزش ریالی مندرج در کنار محصول، متناسب با کیفیت و نوع فیلم به فروش می رسد. در صورت هر گونه خطا در محاسبه ی مبالغ درج شده، سایت والاوید متعهد به پرداخت مابه التفاوت در اسرع وقت می باشد.
 • کاربران موظف اند از محصولات بارگذاری شده در سایت هیچ سوءاستفاده ای نکنند. بدین منظور هر گونه استفاده از محصولات سایت در توهین به ملیت ها، قومیت ها، مقدسات، مخالف مسائل عرفی، اخلاقی و فرهنگی جامعه ایران، جریان های سیاسی، افراد شاخص و شهروندان مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران جرم انگاری شده و حق شکایت از سازندگان فیلم برای سایت والاوید محفوظ است.
 • مسئولیت تشخیص توهین، افتراء، تشویش اذهان عمومی و اقدامات علیه امنیت ملی ایران به عهده ی سایت والاوید بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و به همه ی کاربران توصیه می گردد نسبت به رعایت این امر مهم نهایت اهتمام را داشته باشند. کلیه تصمیم گیری های قضایی بین المللی در این زمینه بی اثر بوده و از جانب این سایت به عنوان مالک اصلی و صاحب امتیاز این محصولات مردود می باشد.

قوانین فروش محصولات

 

 • پس از خرید محصولات و پرداخت هزینه، به هیچ عنوان وجه عودت داده نمی شود بنابراین کاربران باید نسبت به انتخاب محصولات مورد نظر دقت کافی داشته باشند. سایت والاوید متعهد است خرابی لینک های فروش و اشکالات مقطعی که موجب عدم دسترسی کاربران به محصول خریداری شده میشود را در اسرع وقت اصلاح و پیگیری نماید.
 • کلیه محصولات در سه نوع سطح دسترسی به فروش می رسند. کاربران موظف اند نسبت به ضوابط استفاده از هر سطح دسترسی خریداری شده پیروی نمایند. خروج کاربر از قوانین هر سطح، حق اقدام متقابل قانونی را برای والاوید به همراه خواهد داشت.

حق مالکیت معنوی

 

 • مالکیت معنوی کلیه محصولات بارگذاری شده در سایت والاوید برای صاحب امتیاز این سایت بوده و این مالکیت هرگز با خریداری محصولات منتقل نمی شود.
 • خریداری عکس های سایت و انتشار آن بدون نام صاحب امتیاز (سایت والاوید)، شرکت در جشنواره ها و هرگونه عملیات متقلبانه که حقوق معنوی سایت را به مخاطره اندازد پیگیرد حقوقی والاوید را به همراه خواهد داشت.

تعهدات والاوید

 

 • هرگونه آسیب وارد شده به سیستم های کاربران چه از نوع نرم افزاری و چه سخت افزاری خارج از تعهدات سایت بوده و سایت والاوید وظیفه ای در جبران خسارات صورت گرفته ندارد.
 • سایت والاوید مفتخر است با هنرمندان عرصه ی تصویر همکاری های خود را آغاز نماید. به این منظور فیلم ها، عکس ها و تصویرسازی های گرافیکی مطابق قرارداد های جداگانه خریداری می گردد. جهت اطلاع از کیفیت این قرارداد  و تعاملات ثانوی با روابط عمومی سایت از طریق پروفایل خود ارتباط برقرار نمایید.
 • در صورتی که هر فرد، شرکت، جریانات سیاسی، اقلیت های قومی و مذهبی، فعالان عرصه ی اخلاق و فرهنگ معتقد باشند بر اثر محتویات این سایت مورد بی احترامی واقع شده اند و یا حقوقی از آنها تضییع شده است، فورا اطلاعات و اسنادی که ادعای ایشان را اثبات کند و هرگونه موارد مربوط به این امر را به اطلاع روابط عمومی سایت برسانند. سایت والاوید خود را موظف می داند که در راستای حمایت از ارزش های مادی و معنوی جامعه و شهروندان، حداکثر همکاری را با ایشان انجام دهند.
 • سایت والاوید با استفاده از عبارات جستجو شده توسط کاربران، تماشای فیلم ها، علاقه مندی ها و سایر اطلاعات جمع آوری شده از مخاطبین خود، فعالیت های آینده ی خود را با تمرکز بر این موارد به حالت مطلوب تر تنظیم می نماید. این کار صرفا با هدف ارائه خدمات بهتر به کاربران صورت می گیرد.
 • با ورود به صفحات سایت والاوید، بخش هایی از تبلیغات گروه ها و سایت های دیگر به چشم میخورد. سایت والاوید هر گونه تایید و موافقت خود را نسبت به محتوای تبلیغات رد کرده و صحت اطلاعات آن را به کاربران خود واگذار می نماید. بنابراین هیچ نسبتی بین این سایت و تبلیغات صورت گرفته وجود نخواهد داشت و مسئولیت استفاده از آن صرفا بر عهده ی کاربران خواهد بود.
 • استفاده از محصولات این سایت در سطوح دوم و سوم دسترسی (برای شرکت ها و یا مخاطبین عمومی) تنها با ذکر نام منبع آن در پیوست محصول رسانه ای کاربران اعم از مستند، فیلم کوتاه، فیلم تبلیغاتی، پوستر و… امکان پذیر است. هرگونه انتشار این آثار با هر هدف اقتصادی، فرهنگی، هنری و… از جانب این سایت حق پیگیری حقوقی ایجاد می نماید.